Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Productie in domeniul biocombustibil
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Productie in domeniul biocombustibil

Buna Ziua
As dori sa investesc in domeniul producerii biocombustibilului. Ce autorizatii imi trebuiesc ? Ce legi reglementeaza aceasta activitate? Ce cod CAEN as putea avea?
Buna ziua!
va referiti la biodiesel? daca da, o sa aveti nevoie de multe autorizatii. stiu sigur ca veti avea nevoie de autorizatie de mediu si, daca nu au modificat legislatia intre timp, veti avea nevoie de Autorizatie integrata de mediu (costisitoare si ca obtinere si ca intretinere).

Poate aveti mai multe detalii, sa nu va "sperii" degeaba...

Cu stima,
Nicoleta