avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1609 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Perioada de amortizare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Perioada de amortizare

Imi spuneti va rog care e prioada de amortizare a unui Aparat de regenerare baterii,suma lui e de 22.000 lei si perioada de garantie e de 24 luni pentru utilizare domestica.In catalogul mijloacelor fixe nu am gasit si as vrea sa stiu perioada corecta.Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 18:01, 7 Ianuarie 2015
Eu cred ca puteti sa-l incadrati la codul 2.1.17.7.,cu o durata de amortizare intre 8-12 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa activ.indep.-impozit pe profit LIUTA LIUTA PFA-medic- a facut o investitie in noiembrie 2009 - un aparat ecograf in val.de 20.000 lei. Intrebarea mea e daca aceasta valoare o putem include in categoria ... (vezi toată discuția)
Clasificare mijloc fix tatiana1 tatiana1 Am achizitionat un sonar necesar masuratorilor batimetrice si caut de o ora in catalogul privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor ... (vezi toată discuția)
Amortizare mijloc fix tablou nefertiti_g nefertiti_g buna ziua, in codul fiscal am citit ca tablourile si alte opere de arta nu se amortizeaza,dar in catalogul mijl fixe am gasit ca tabourile se amortizeaza pe ... (vezi toată discuția)