Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Perioada de amortizare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Perioada de amortizare

Imi spuneti va rog care e prioada de amortizare a unui Aparat de regenerare baterii,suma lui e de 22.000 lei si perioada de garantie e de 24 luni pentru utilizare domestica.In catalogul mijloacelor fixe nu am gasit si as vrea sa stiu perioada corecta.Va multumesc.
Eu cred ca puteti sa-l incadrati la codul 2.1.17.7.,cu o durata de amortizare intre 8-12 ani.