Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... prime acordate angajatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

prime acordate angajatilor

Buna ziua!
Sunt salariata in cadrul unei companii de 3 ani. Lunile decembrie si ianuarie am fost in concediu de risc maternal.
Cu ocazia Craciunului s-au oferit pachete cadou. Astazi am sunat la locul de munca si mi s-a transmis ca atat mie, cat si unei alte colege, amandoua insarcinate, aflate in concediu medical, nu ni s-a oferit acest pachet. Starea de graviditate nu consider ca motiveaza gestul. As dori sa sesizez gestul. Cum o pot face si pe ce baza?
Multumesc
Acordarea acelor cadouri este prevazuta in reg.intern , in ccm aplicabil angajatorului sau s-a efectuat in baza unei decizii a acestuia?