Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Confiscare speciala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Confiscare speciala

din cauza neprezentarii in termen pentru verificarea armei neletale , m-am prezentat dupa cateva luni ( cand am sesizat problema ) la pol. si am recunoscut fapta , predand arma si permisul.Procurorul a dispus ulterior NUP si confiscarea speciala a armei, sesizand judecatorul. Acum am citatie la judecatorie pt. confiscare . Fiind de acord cu masurile luate , e vreo problema daca nu ma prezint in instanta ? multumesc
deci daca ai probleme serioase , nu se baga nimeni ..... ? seamana cu romania condusa de juristi ......
In cazul in care nu doriti sa va prezentati in instanta,puteti alege sa fiti reprezentat de un avocat sau sa trimiteti inscrisuri prin care sa solicitati,printre altele,judecarea dvs si in lipsa de la dezbateri.