Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa fac sex cu iubita dar ce voi pati daca mama ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa fac sex cu iubita dar ce voi pati daca mama ei afla?

Buna ziua, ma numesc Vlad si am 18 ani. Am o intrebare la care nu stiu raspunsul... De 4 luni am o iubita in varsta de 15 ani; desi nu e de mult timp iubita mea o cunosc de mult mai mult timp si pana in momentul in care ne-am indragostit am fost buni prieteni. de ceva vreme ne-am hotarat (amandoi nu am insistat doar eu) ca vrem sa facem sex/dragoste cum vreti sa ii spuneti. Intrebarea este: CE AS PATI DACA MAMA EI AR AFLA CA AM DEZVIRGINAT-O SI M-AR RECLAMA LA POLITIE? (o stiu pe maica-sa ca fiind foarte "a dracului").
Multumesc anticipat.
Dusul cu apa rece v-ar putea ajuta ........ Daca nu, savarsirea unei infractiuni de act sexual cu un minor / o minora, va poate linisti pentru o perioada bunicica de vreme......
Art. 220

Actul sexual cu un minor

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.
Poate vi se va parea amuzant dar NU este.
Pentru savarsirea infractiunii de act sexual cu un minor riscati o pedeapsa de la 1 la 5 ani inchisoare.
Daca a implinit 15 ani, nu savarsiti o infractiune, in afara ca iti rupe maica-sa capu' nu vei pati nimic.
gi-jane2, moderator
gi-jane2 a scris:

Daca a implinit 15 ani, nu savarsiti o infractiune, in afara ca iti rupe maica-sa capu' nu vei pati nimic.

Infractiune legala nu o fii, dar morala este.E totusi un copil. La 15 ani te indragostesti cu sufletul ca prea multa minte de a rationa nu ai, iar traumele ulterioare unei despartiri pot fii dintre cele mai dramatice. Nu ati vazut cate fete isi pun capat zilelor din cauza indragostelii? Asa ca mai Vlade daca o iubesti cu adevarat lasa tu fata sa mai creasca si defloreaz-o dupa 18 ani, nu de alta dar si asa e la mare cautare aceasta categorie de fecioare, pentru ce sa strici tocmai tu patrimoniul national. Pazeste-o cu strajnicie si fii prietenul ei.