Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Major minora
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Major minora

Salut,fata de care imi place are 14 ani,eu 18 si avem o relatie.Parintii ei sunt despartiti de multi ani.E in grija lu' maica-sa ,dar amandoi parinti au tutela.Maica-sa e de acord cu relatia,taicas-o nu.Se poate face ceva?
Buna seara,
Sa stai cuminte.
Art. 220
Actul sexual cu un minor
(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.
E suficient sper!
Da,dar eu nu ma refeream la act sexual.O relatie excluzand actele sexuale.