avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... medic de unitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

medic de unitate

Un medic dentist civil poate fi considerat medic de unitate intr-o unitate militara? Ce drepturi si obligatii are fiind singurul medic încadrat?Poate acorda primul ajutor ca un medic generalist fiind acoperit de vreo lege?As avea nevoie doar de legea sau ordinul care reglementeaza aceste lucruri!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:16, 9 Ianuarie 2015
Vedeti daca va ajuta:
- Ordinul nr. 110 din 15 octombrie 2009 pentru aprobarea Instructiunilor privind asistenta medicala si farmaceutica în Ministerul Apararii Nationale pe timp de pace
si
- Ordinul nr. 83/2014 pentru modificarea şi completarea Instrucţiunilor privind asistenţa medicală şi farmaceutică în Ministerul Apărării Naţionale pe timp de pace, aprobate prin Ordinul ministrului apărării naţionale nr. M.110/2009

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Farmacie veterinara Catalina Roxana Catalina Roxana Daca am calificarea de tehnician veterinar , care se incadreaza in categoria profesiilor liberale si detin 90% din capitalul societatii pot obtine autorizatia ... (vezi toată discuția)
Cod caen 8690 pfa ApartamentBalcon ApartamentBalcon Buna ziua, ma confrunt cu o problema ce nu vad unde sa pot gasi raspunsul (onrc ma trimite la institutul de statisitica, la institul de statistica am mers ... (vezi toată discuția)
Asistent medical cu studii superioare petrescucornelia petrescucornelia Am absolvit Liceul Sanitar in 1981 specializarea generalist -1990 schimbat specializarea in radiologie -1991 grad principal in pediatrie -1992 echivalare ... (vezi toată discuția)