Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... medic de unitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

medic de unitate

Un medic dentist civil poate fi considerat medic de unitate intr-o unitate militara? Ce drepturi si obligatii are fiind singurul medic încadrat?Poate acorda primul ajutor ca un medic generalist fiind acoperit de vreo lege?As avea nevoie doar de legea sau ordinul care reglementeaza aceste lucruri!
Vedeti daca va ajuta:
- Ordinul nr. 110 din 15 octombrie 2009 pentru aprobarea Instructiunilor privind asistenta medicala si farmaceutica în Ministerul Apararii Nationale pe timp de pace
si
- Ordinul nr. 83/2014 pentru modificarea şi completarea Instrucţiunilor privind asistenţa medicală şi farmaceutică în Ministerul Apărării Naţionale pe timp de pace, aprobate prin Ordinul ministrului apărării naţionale nr. M.110/2009