Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dupa casatorie, va trebui sa schimbe si numele de pe ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dupa casatorie, va trebui sa schimbe si numele de pe acte si la Impozite, la E.ON, .... ?

Verisoara mea s-a casatorit recent.
Ea are pe casa si terenul aferent
acte doar pe numele sau.

Odata ce s-a casatorit
si si-a schimbat numele,
luand numele sotului,
verisoara mea va trebui sa schimbe numele de pe acte
si va trebui sa schimbe numele si la Impozite, la E.ON, .....?
Numele de pe acte nu se va schimba ... ele au fost incheiate anterior casatoriei si au consemnat numele pe care il avea la momentul incheierii actelor.
Cu privire la autoritati si prestatorii de servicii este indicat sa le notifice schimbarea numelui ca urmare a casatoriei.
Va multumesc foarte mult pentru ajutor !
O noapte placuta !