Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

preaviz

Buna ziua,

m-am lovit de urmatoarea problema: un salariat si-a inaintat demisia si doreste ca din cele 15 zile de preaviz, 10 sa fie zile de concediu de odihna.mai precis, sa vina numai 5 zile la serv.
este posibil acest lucru?
multumesc
Da!!!!!!!!!
sunteti siguri ca se poate, din punct de vedere legal?
Perioada de concediu suspenda preavizul, adica daca isi ia concediu va efectua dupa preavizul.
da, dar concediul de odihna nu suspenda cim
Si care ar fi varianta corectă, legală??????