Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... restrictie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

restrictie

buna. sant in divort cu sotia avem un copil si aceasta imi restrictioneaza dreptul sa mi vad copilul(divortul nu e finalizat si copilul este la ea)//ce pot face??are vreun drept legal sa faca asta??
puteti cere pe calea ordonantei presedinteale program de relatii personale
Ce înţelegeţi dvs. prin "îmi restricţionează dreptul să îmi văd copilul"?
Nu vă deschide uşa? Nu lasă copilul să vorbească cu dvs.?
nu mi raspunde la telefon sa aflu unde e copilul sa l pot vedea , nu mi deschide usa ,lasa copilul la diferite persoane cand ea e la munca si acolo ma intalnesc ,cu usi incuiate stiind sigur de copil ca e inauntru..
Ceea ce nu-i interzis este permis.
Urmaţi sfatul din postarea lui mirebire.
Martonze, utilizator
nu inteleg.....relatii personale???