Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Reglementare call center
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Reglementare call center

Buna ziua,
Va rog sa am ajutati cu legislatia privind serviciul de call center. Exista reglementari in acest sens? Sunt scutiti de impozit sau beneficiaza de anumite reduceri la impozit?
Multumesc!
salex10, utilizator
Daca serviciile pe care le veti desfasura nu constau doar in transmiterea verbala a unor informatii catre beneficiari ci vor fi servicii de comunicatii electronice(adica vreti sa furnizati servicii de transmisie de date), aveti obligatia de a obtine autorizarea ANCOM.
Aici gasiti tot ce va intereseaza:
[ link extern ]
Legislatia:
[ link extern ]
Proceduri de autorizare:
[ link extern ]