Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa de poluare

buna ziua. am o intrebare si o problema, am dat statul in judecata pentru recuperare de taxa, zilele acestea am scos hotararea definitiva si irevocabila atat de la tribunal cat si de la curtea de apel...toate bune pana aici,mi-a dat castig de cauza pentru a mi se restitui 4500 lei plus 300 lei timbru plus dobanda din 2010 pana in prezent.

Am fost la anf am depus actele,au zis ca sunt in regula dupa care imi zice ''stii cum se recupereaza bani'' ii zic nu,cum '' in termen de 5 ani esalonat 20% pe an iar prima transa ar fi in octombrie 2015 iar eu am depus actele ianuarie 2015.

intrebarile este:
Este legal sa mi se restituie bani in asa mult timp?,poate maine mor
Iar eu daca cumpar o masina din germania pot plati esalonat taxa de poluare?intrebare retorica

care stie,si ma poate ajuta,sa ma sfatuiasca daca exista ceva pentru a recupera bani integral.
as fi dispus sa renunt si la dobanda doar sa mi se dea bani mei,integral si nu dupa ani
Plata nu este efectuata integral, ci esalonat.
sumigrene a scris:

iar prima transa ar fi in octombrie 2015 iar eu am depus actele ianuarie 2015.

Am castiagat si eu taxa,in 13 mai 2014, am depus actele pt restituirea banilor....si inca nimic!!!
Le-am facut o vizita prin Ianuarie, si mi s-a spus ca voi primi acasa o instiintare cand sa ma duc dupa bani,,,,,
Inca astept, poate imi vor face o surpriza si voi avea mai multi bani in vacanta :))