avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensii M.A.I.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensii M.A.I.

am primit decizia de pensionar m.a.i. in 2011 dar nu am observat ca acolo nu s-au luat in consideratie anii de militar angajat ca ani de serviciu militar ci ca ani de vechime civil
acum am 15.6 ani serviciu militar si 30,3 ani vechime in munca,iar daca se luau in calcul si cei 4,6 ani de militar angajat pe baza de contract faceam 15.6+4.6=20 ani de serviciu militar
mai pot face ceva avand toate actele in acest sens?
nu am atacat decizia in 45 de zile.

Alte discuții în legătură

Eroare la stabilirea stagiului de cotizare în sistem militar ContSters49632 ContSters49632 buna ziua! la 21.06.2010 am facut cerere de pensionare la penitenciarul poarta alba unde lucram in calitate de functionar cu statut special ca agent ... (vezi toată discuția)
Pensie m.a.i bi23 bi23 Pensionar medical militar din anul 2001,gr.2. La data pensionarii in 2001,vechimea luata in calcul prin DECIZIE 21 ani,7 luni,6 zile, -politist,11 ani,6 ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata mai azzz01 azzz01 Buna ziua.Sunt pensionar pe caz de boala din anul2009,am lucrat in cadrul M.A.I.,sunt nascut in anul 1968,dupa 7 clasari am fost chemat la comisia militara ... (vezi toată discuția)