Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutoare persoane defavorizate sector 5
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutoare persoane defavorizate sector 5

Buna ziua,
Unde as putea sa ma interesez cu privire la data si punctul de distribuire al ajutoarelor sociale pentru persoanele defavorizate din sectorul 5, in afara de primaria acestui sector? Cei de la primarie, de cite ori i-am sunat, au tot aminat si au zis ca vor anunta ei (?). Altcuiva care i-a intrebat i-au raspunss ca se vor distribui acasa, la fiecare adresa in parte, ceea ce pare ciudat avind in vedere ca acest fapt implica costuri si eforturi suplimentare din partea primariei. Exista o alta institutie publica unde ma pot interesa daca se mai dau aceste ajutoare, si in caz afirmativ, de unde si cind se pot ridica?
Va multumesc.
Sogser, utilizator
Puteti intreba la Ministerul Fondurilor Europene, Tower Center, bulevardul Ion Mihalache nr. 15-17, sector 1, 11171 Bucureşti.

Datele de distribuire a produselor către cetăţeni vor fi publicate de fiecare primărie în momentul în care acestea vor dispune de stocurile de produse