Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Depunerea intampinarii in contestatia in anulare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Depunerea intampinarii in contestatia in anulare

Este obigatorie depunerea intampinarii la un recurs in anulare, daca partile sunt deacord? Multumesc
este vorba de un proces de divort, in care partile s-au impacat.
nu recurs in anulare, contestatie in anulare, intr-un process de divort.
Când a început procesul? Mă refer la cererea adresată instanței de fond.
11.06.2014 a inceput procesul si pe data de 20.11.2014 in urma apelului facut a devenit definitiv.
anca78scr, utilizator
Codul de procedură civilă prevede că depunerea întâmpinării este obligatorie.

Ați scris în primul mesaj că ”părțile sunt de acord”. Presupun că părțile au ajuns la acest acord după declararea contestației în anulare. Sugestia mea este ca partea care a declarat calea de atac să formuleze cerere de renunțare la aceasta.