Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... lnfiintare cabinet juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

lnfiintare cabinet juridic

Buna ziua ! De curand am intalnit o forma de exercitare a profesiei de consilier juridic si anume Cabinetul Juridic. in ce conditii se pot acestea infiinta intrucat am observat ca exista mai multe astfel de cabinete care se afla in colaborare cu cabinete de avocatura?
Buna ziua,

Cautati codul CAEN care corespunde activitatilor juridice si faceti o SC.
Dana Fatol, Avocat
Dar sub forma unui PFA nu se poate infiinta?
~ Conținut șters la cerere ~
'Cererile de autorizare a constituirii şi de înmatriculare a societăţilor comerciale de consultanţă, asistenţă şi reprezentare juridică sunt inadmisibile.'

Ce se intampla, in schimb cu SRL-urile care au ca obiect de activitate consultanta juridica?