Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa Auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa Auto

Buna seara, am castigat recuperarea taxei auto in instanta si de la ANAF am primit ca o sa mi se restituie bani esalonat in 5 ani cate 20 la suta. Intrebarea mea este daca vreau sa inmatriculez o masina care trebuie sa-i platesc taxa de mediu exista posibilitatea sa se deuca suma care trebuie sa o platesc din suma care trebuie sa o recuperez de la stat? Va multumesc!
Am putea vorbi despre compensatia legala. Statul isi compenseaza sumele de bani ce trebuie sa le platiti si sunt scadente cu sumele de bani ce trebuie sa le plateasca, ar trebui sa se poata si invers. Nu am avut insa cazuri si nu cunosc efectiv daca se poate sau nu.