Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CAEN pentru comercializare acumulatori auto si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CAEN pentru comercializare acumulatori auto si anvelope noi cumparate de la alt furnizor

va rog sa imi spuneti daca zic bine sa adaug un cod caen la obiectul de activitate al firmei pentru ce am scris mai sus 4531.este bun? multumesc
4531 este vanzare cu ridicata
Vânzarea cu ridicata este revânzarea bunurilor noi şi a celor folosite, către comercianţii cu amănuntul, către utilizatorii industriali, comerciali sau profesionali, ori către alţi vânzători cu ridicata.

In cazul in care vindeti direct persoanelor fizice aveti nevoie de:

4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Această clasă exclude:
-vânzarea cu amănuntul a carburanţilor, vezi 4730