Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Construire dulap pe spatiul comun
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Construire dulap pe spatiul comun

Buna ziua ,
Locuiesc la ultimul etaj si la ultimul ap.din bloc,zona care nu este accesibila decat locatarilor apartamentului si musafirilor acestuia.In fata usii la 1,5m am construit in urma cu cativa ani un dulap care nu deranja pe nimeni, insa de curand s-a mutat un individ la un etaj mai jos sustinand ca nu aveam dreptul sa fac asa ceva.Va intreb : am incalcat vreo lege daca nu am afectat structura de rezistenta a blocului?
In mod normal trebuia sa aveti acceptul conducerii as. prop. si al vecinilor "direct afectati". Puteti incerca si acum sa faceti acest lucru.
Deci, vecinul dvs. are dreptate, chit ca nu il ajuta cu nimic, mai ales ca sta si la un etaj inferior... dar, deh, "noi suntem romani" - adica daca nu-ti pot face un bine, mai bine iti fac un rau!
Adam Grecu, utilizator