Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cass de 5,5% la vanzarea unui imobil?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cass de 5,5% la vanzarea unui imobil?

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti daca trebuie sa platesc la cass 5,5% din valoarea de vanzare a unui imobil ?, daca este imobilul pe mine si pe sotie trebuie sa platim cass amandoi? suntem angajati.

Va multumesc,
Nu trebuie sa platiti CASS la vanzarea imobilului, se plateste doar impozit pe venit 3% pentru imobile detinute mai putin de 3 ani si 2% pentru imobile detinute de peste 3 ani.
Cabinet Expert Contabil, Contabil