avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2138 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea 17/2014 vanzarea terenurilor extravilane
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea 17/2014 vanzarea terenurilor extravilane

Daca dupa trecerea celor 30 de zile de la oferta afisata la primarie,terenul devine liber pentru vanzare,exista un termen limita de vanzare a terenului si trebuie reluata oferta de premtiune?
Cel mai recent răspuns: stefi9 , utilizator 06:55, 16 Ianuarie 2015
6 luni de la emiterea Avizului final .
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare teren agricol maryana28 maryana28 Buna ziua! Mama mea are in arenda, iar firma este din bucuresti, cateva hectare de pamant si acum vrea sa vanda un hectar. Va rog sa imi spuneti ce demersuri ... (vezi toată discuția)
Preemptorul accepta oferta de vanzare dar nu cumpara florinuzy florinuzy In cazul unei tranzactii cu un teren agricol extravilan, preemptorul (arendasul) accepta oferta de vanzare afisata pe site-ul primariei dar nu cumpara ce se ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren agricol extravilan Cris2022 Cris2022 Buna ziua. Va rog imi puteti spune care sunt pasii pentru vanzarea unui teren agricol aflat in extravilan? Inainte de a face oferta de vanzare pe site-ul ... (vezi toată discuția)