Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Efectuare studii bugetate de stat
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Efectuare studii bugetate de stat

Buna ziua,

Am absolvit o facultate particulara cu taxa(3ANI) si m-am inscris la un master(2 ANI) de stat dar inca nu l-am absolvit(adica am ramas cu 3 restante + disertatia). Si mai am si o abandonare de ciclu complet de studii superioare de lungă durată de stat(4ANI), adica in primul an am renutat.
Intrebarea mea este: MAI POT EFECTUA UN CICLU DE STUDII DE STAT COMPLET DE 2 ANI?

Multumesc
De ce nu !
ContSters331913, utilizator
Va intreb,deoarece trebuie sa atasez la dosarul de inscriere o declaraţie notarială din care să rezulte că nu a mai beneficiat de finanţare de la buget pentru un program de studii universitare de licenţă (ciclu complet de studii superioare de lungă durată, studii universitare de licenţă sau o perioadă de studii).

Din punctual meu de vedere pot sa zic ca nu am beneficiat de un ciclu complet.:yes:
Asta e alta intrebare ! E vorba de, cu sau fara plata ?
fara plata!