Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... ascensiunea in cariera a functionarului public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

ascensiunea in cariera a functionarului public

Gradatiile se acorda din 3 in 3 ani. Exista vreo posibilitate ca functionarul sa poata primi gradatie la un interval mai mic? sa zicem 2 ani cu aprobarea ordonatorului de credite? Ce conditii ar trebui sa indeplineasca functionarul public in acest caz?
Toata stima.Va multumesc!:bow: