avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... ascensiunea in cariera a functionarului public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

ascensiunea in cariera a functionarului public

Gradatiile se acorda din 3 in 3 ani. Exista vreo posibilitate ca functionarul sa poata primi gradatie la un interval mai mic? sa zicem 2 ani cu aprobarea ordonatorului de credite? Ce conditii ar trebui sa indeplineasca functionarul public in acest caz?
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 16:18, 20 Ianuarie 2015
Toata stima.Va multumesc!:bow:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovarea functionarilor publici in noua lege a salarizarii functionar public functionar public Am citit cu atentie(zic eu) noua lege a salarizarii, dar n-am gasit paragraful care sa vorbeasca despre promovarea de la un grad la altul (ex: de la principal ... (vezi toată discuția)
Promovare rapida marius-marian marius-marian Care sunt pasii de urmat in promovare rapida a unui functionar public chiar daca nu indeplineste vechimea in gradul profesional al functiei publice din care ... (vezi toată discuția)
Promovare functionari publici alada alada Buna Ziua Va rog sa ma sfatuiti intr-o problema legata de promovare.Lucrez intr-o institutie publica din anul 2001. Mentionez ca abia in anul 2003 am trecut ... (vezi toată discuția)