Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executare Banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executare Banca

Am mai pus odata problema mea pe forum, dar inca nu am rezolvat cazul. Casa proprietate personalaeste girata la firma parintilor care au o linie de credit la Banc Post. in urma decesului tatalui meu firma nu mai merge. Problema este ca rata este foarte mare si nu pot sa platesc rata eu si nici firma nu o pot inchide din cauza acestui credit. Ce ma deranjeza si mai mult este ca acum creditul este mai mare decat atunci cand lam luat. Eu platesc si eu cat pot pe luna in jur de 2000 de lei. el este de 4000 lei pe luna. Daca aveti idee cui sa ma adresez. Am vorbit cu doinavocati dar nu miau dat niste raspunsuri clare. Multumesc.
Ce anume raspunsuri clare doriti? Ca nu am inteles care este intrebarea. Si la cine ati vrea sa va adresati si pentru ce anume.
Ati girat pentru un credit, trebuie sa platiti.
Si nu inteleg cum de este creditul mai mare acum decat atunci cand a fost contractat.
Este luat intr-o moneda straina si leul s-a depreciat intre timp? Asta e situatia?
Cristina Pielmus , Avocat
Pt ca nu ati platit cat trebuia la timp, se aduna penalitati, adaugandu-se la datorie, care desigur, creste.