Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare eronata obiect de inventar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare eronata obiect de inventar

Buna ziua, cum imi recomandati sa reglez o inregistrare contabila eronata, adica am inregistrat pe 303 in loc de 3028. Inregistrarea a fost facuta in luna martie si tot atunci au fost date si in consum obiectele de inventar.
Eu ma gandeam sa inregistrez inca o data factura cu - si apoi sa o refac corect, oare este corecta operatiunea?
Multumesc!
Inregistrarea contabila eronata, o mai faceti inca o data cu semnul minus ( in rosu), iar apoi faceti inregistrarea corecta.
Multumesc frumos pentru raspuns!