Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare asociatie nonprofit
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare asociatie nonprofit

Datorita unor experiente avute in ultimul timp, ma gandesc serios sa infiintez o asociatie nonprofit sau fundatie ( nu stiu care este diferenta dintre ele dpv legal) insa nu stiu care sunt implicatiile juridice sau care sunt pasii de urmat pentru acest lucru.

Care sunt conditiile dpv contabil?

Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!
Cititi og 26 din 2000 privind asociatiile si fundatiile si OMEF 1969 din 2007.
Multumesc frumos!