Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... fise post
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

fise post

La o primarie comunala se intocmesc fise ale postului in doua exemplare una la angajat iar alta la secretar.Unde se mai depun aceste fise de post in afara de locurile enumerate.Va multumesc la cei care i-mi ve-ti raspunde.
De regula , redactarea Fişelor de post şi a Sarcinilor de serviciu se face pe suport electronic şi pe suport de hârtie în trei exemplare: câte unul pentru salariat, unul pentru şeful compartimentului şi unul pentru Compartimentul Resurse Umane .
Da redactarea lor se face in functie de regulamentul intern al fiecarei primarii
Ati scris acest topic in sectiunea "functionarii publici...". Fisele de post se intocmesc in dublu exemplar, se semneaza de catre functionarul public, de catre superiorul ierarhic direct si de catre cel care are competenta numirii in functia publica a respectivului functionar pentru care a fost intocmita fisa postului.

Un exemplar se inmaneaza functionarului public si celalalt exemplar se pastreaza in dosarul profesional al acestuia.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea