avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Intermediere vanzare bilete concerte
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Intermediere vanzare bilete concerte

Va rog sa imi spuneti care este procedura de vanzare online a biletelor de spectacole tinand cont de urmatoarele:
- doresc sa creez o platforma care sa faciliteze vanzarea de bilete pentru organizatori pentru concerte, festivaluri, etc., castigul meu fiind un procent din costul biletului;
- biletul va fi trimis electronic catre cumparator, deci va consta intr-un cod (e-mail). Nu va exista bilet fizic, ci accesul se va face pe baza unei foi printate;
- ma intereseaza daca trebuie emise serii pentru bilete, daca acestea trebuie declarate si inregistrate, avand in vedere ca se vand online
- in cazul in care trebuie inregistrate la o autoritate, cine trebuie sa se ocupe de acest lucru: eu sau organizatorul?
- la ce cod CAEN se incadreaza activitatea mea?

Alte discuții în legătură

Cod caen institutie publica de stat dumi32 dumi32 Buna ziua, suntem o institutie publica de cultura de interes local aflat sub autoritatea administrativa a Consiliului Local ce are ca scop identificarea ... (vezi toată discuția)
Concert amanat/reprogramat, recuperare bani auser9911 auser9911 concert amanat/reprogramat Am cumparat online de pe platforma iabilet bilete la un concert de Craciun catre trebuia sa se tina pe data de ... (vezi toată discuția)
Cod caen 4791 ionut1388 ionut1388 Buna ziua. Persoana fizica autorizata cu codul CAEN 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet doresc sa imi \"vand\" ... (vezi toată discuția)