Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Termen contestatie ANAF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Termen contestatie ANAF

Am facut contestatie la o inspectie fiscala si nu am primit niciun raspuns de 7 luni de la ei. Ce trebuie sa fac sa-i dau in judecata? Daca s-a depasit termenul de 45 zile pot pierde posibilitatea de ai da in judecata?
Multumesc!
Trebuiau sa va raspunda in 30 de zile. Daca nu va raspundeau aveati 6 luni de actiona in instanta.
Aceste 6 luni nu curg de la momentul solutionarii contestatiei? Puteam sa-i dau in judecata fara un raspuns de la ei?
Aceste 6 luni curgeau de cand se implineau 30 de zile de cand ati depus si ei nu v-au raspuns.
Eu am nr. de inregistrare pe 08.07.2014 inseamna ca sunt in termen?
Da, pana pe 08.02.2015.