Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara - evacuare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara - evacuare

Am o fata in virsta de 26 ani, a cumparat un apartament pe numele meu si al sotiei,are dreptul sa ne dea afara din apartament,mentionez ca fata a avut bani. Va multumesc si astept raspunsul dvs.
Dacă apartaentul se află în proprietatea dvs., fiica nu vă poate da afară.
Multumesc mult pentru raspuns
Am uitat sa mentionez ca ne-a furat contractul de cumparare a apartamentului,ne poate afecta cu ceva. multumesc
Nu va poate da afara chiar si in lipsa materiala a actului pentru ca apartamentul este inscris in cartea funciara
EmanuelMantu, utilizator