avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara - evacuare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara - evacuare

Am o fata in virsta de 26 ani, a cumparat un apartament pe numele meu si al sotiei,are dreptul sa ne dea afara din apartament,mentionez ca fata a avut bani. Va multumesc si astept raspunsul dvs.
Cel mai recent răspuns: EmanuelMantu , utilizator 20:45, 24 Ianuarie 2015
Dacă apartaentul se află în proprietatea dvs., fiica nu vă poate da afară.
Multumesc mult pentru raspuns
Am uitat sa mentionez ca ne-a furat contractul de cumparare a apartamentului,ne poate afecta cu ceva. multumesc
Nu va poate da afara chiar si in lipsa materiala a actului pentru ca apartamentul este inscris in cartea funciara
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Ianuarie 2015
EmanuelMantu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare imobil posibila? vhm2014 vhm2014 Este posibila vânzarea unui imobil proprietate personala de care proprietar in situatia in care acesta este trecut singur in contract, fara acordul sotiei???? ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament dobandit inaintea casatoriei AlinaStanciu80 AlinaStanciu80 Buna ziua. Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: sotul vrea sa vanda apartamentul in care locuim impreuna cu cei 2 copii minori, impotriva vointei mele ... (vezi toată discuția)
Am cumpărat un apartament din care lipsesc o camera și un hol ... Eugen000 Eugen000 Am cumpărat un apartament din care lipsesc o camera și un hol conform actelor de proprietate. Apartamentul l-am luat anul trecut și când am studiat ... (vezi toată discuția)