avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Comercializare produse uz veterinar
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Comercializare produse uz veterinar

Daca am importat un produs pentru utilizare in cosmetica veterinara si vreau sa-l comercializez, am nevoie de un aviz special din partea ministerului sanatatii sau ceva similar?

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Comercializare pe piata din ro a unui ulei 100% natural raduh raduh Buna ziua, Doresc sa comercializez pe piata din Romania urmatorul produs: - Ulei 100% natural comestibil dar cu multiple moduri de utilizare ca si produs ... (vezi toată discuția)
Import si comert electronic cu produse naturiste (i.i.) - aviz de la ministerul sanatatii? Brigid Brigid Bun gasit. Sunt in curs de infiintare a unei I.I. prin care sa import si sa comercializez online produse naturiste si cosmetice bio. Este nevoie de vreun aviz ... (vezi toată discuția)
Comercializarea unui produs cosmetic din ingrediente naturale Specialnov Specialnov Bună ziua! Doresc să comercializez un produs cosmetic realizat din ingrediente naturale 100%. Dețin codurile CAEN necesare, însă nu știu ce pași ... (vezi toată discuția)