Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cadastru comuna suburbana Colentina
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cadastru comuna suburbana Colentina

In arhiva familiei s-a identificat o sentinta din anul 1946 in care se specifica faptul ca in urma defunctului a ramas in masa succesorala si suprafata de 1000 mp situat in com suburbana Colentina in parcela x conform planului de parcelare nr.. din 1933. Pana in prezent arhivele spun ca nu au in fondurile lor un asemenea fond arhivistic.
Poate cineva sa ma informeze unde as putea face o identificare cadastrala a unui asemenea plan ?
Acea sentinta civila reprezinta o hotarare judecatoreasca prin care se stabileste o masa succesorala, dat trebuie sa fie specificat si in ce carte funciara sau titlu de proprietate se gaseste acel teren.
Ce era interesant sa specificati dvs. in enunt si care sunt arhivele consultate.
Eu sunt convins ca acel plan cadastral se poate gasi la " Arhivele Nationale ale Romaniei. "
Incercati in scris cu o adresa scrisa la :
Arhivele Naţionale ale României
Bd. Regina Elisabeta nr. 49, sector 5, Bucureşti, C-050013
Telefon: 021 / 315 25 03, 021 / 312 67 10
Fax: 021/312 58 41, 021/313 18 38
e-mail: secretariat.an@mai.gov.ro

Biroul Relaţii cu Publicul (pentru eliberarea de acte privind drepturi ale cetăţenilor români şi străini)
Bd. Regina Elisabeta 49, sector 5, Bucureşti (accesul la ghişeu se face prin str. Gutenberg)
Tel. direct: 021/313 92 95
Tel. prin centrală: 021/303 70 80, la interior 15786, 15787
E-mail: cereri.an@mai.gov.ro
Program: Luni, Marţi, Miercuri şi Vineri: 8.30-16.30, Joi: 8.30-18.30
(şef birou: Rodica NEAGU)

Mijloace de transport (pentru a ajunge la sediul central al ANR - Bucureşti, Bd. Regina Elisabeta nr. 49)
Metrou: staţiile Izvor, Universitate
Autobuze: liniile 336, 601
Troleibuze: liniile 61, 66, 69, 70, 85, 90, 91