avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cadastru comuna suburbana Colentina
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cadastru comuna suburbana Colentina

In arhiva familiei s-a identificat o sentinta din anul 1946 in care se specifica faptul ca in urma defunctului a ramas in masa succesorala si suprafata de 1000 mp situat in com suburbana Colentina in parcela x conform planului de parcelare nr.. din 1933. Pana in prezent arhivele spun ca nu au in fondurile lor un asemenea fond arhivistic.
Poate cineva sa ma informeze unde as putea face o identificare cadastrala a unui asemenea plan ?
Cel mai recent răspuns: BEJENARU PETRU , Expert judiciar 16:33, 29 Ianuarie 2015
Acea sentinta civila reprezinta o hotarare judecatoreasca prin care se stabileste o masa succesorala, dat trebuie sa fie specificat si in ce carte funciara sau titlu de proprietate se gaseste acel teren.
Ce era interesant sa specificati dvs. in enunt si care sunt arhivele consultate.
Eu sunt convins ca acel plan cadastral se poate gasi la " Arhivele Nationale ale Romaniei. "
Incercati in scris cu o adresa scrisa la :
Arhivele Naţionale ale României
Bd. Regina Elisabeta nr. 49, sector 5, Bucureşti, C-050013
Telefon: 021 / 315 25 03, 021 / 312 67 10
Fax: 021/312 58 41, 021/313 18 38
e-mail: secretariat.an@mai.gov.ro

Biroul Relaţii cu Publicul (pentru eliberarea de acte privind drepturi ale cetăţenilor români şi străini)
Bd. Regina Elisabeta 49, sector 5, Bucureşti (accesul la ghişeu se face prin str. Gutenberg)
Tel. direct: 021/313 92 95
Tel. prin centrală: 021/303 70 80, la interior 15786, 15787
E-mail: cereri.an@mai.gov.ro
Program: Luni, Marţi, Miercuri şi Vineri: 8.30-16.30, Joi: 8.30-18.30
(şef birou: Rodica NEAGU)

Mijloace de transport (pentru a ajunge la sediul central al ANR - Bucureşti, Bd. Regina Elisabeta nr. 49)
Metrou: staţiile Izvor, Universitate
Autobuze: liniile 336, 601
Troleibuze: liniile 61, 66, 69, 70, 85, 90, 91

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare documente predate la arhiva nationala meruta florentina meruta florentina De unde pot obtine niste documente mai vechi de casa ,ca la orizont sa de unde apartinem mia spus ca lea predat la arhiva nationala ,nu stiu unde este si cu ... (vezi toată discuția)
Arhivele ipo tulcea referitoare la statele de plata pt. munca in acord gicabuga gicabuga Sunt un fost angajat al IPO Tulcea si am ajuns la varsta pensionarii. Pentru a-mi depune dosarul de pensie am nevoie de adeverinta cu veniturile salariale ... (vezi toată discuția)
Recuperare vechime in munca ana_dark84 ana_dark84 Buna ziua! As vrea sa stiu unde trebuie sa mearga o persoana pentru a-si recupera actele ce dovedesc vechimea in munca? Precizez ca este vorba de o perioada ... (vezi toată discuția)