Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recuperare vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recuperare vechime in munca

Buna ziua!
As vrea sa stiu unde trebuie sa mearga o persoana pentru a-si recupera actele ce dovedesc vechimea in munca? Precizez ca este vorba de o perioada dinainte de '89, iar persoana in cauza nu mai are cartea de munca doveditoare. In plus, societatile la care a lucrat pe atunci nu mai exista.
1. Incercati la Arhivele Nationale si intrebati de toate intreprinderile unde ati lucrat, sa va spuna unde se gasesc arhivele respective.

2. Adresa Arhivelor Nationale este:
Bd. Regina Elisabeta nr. 49, sector 5, Bucureşti, C-050013
Fax: 021/312 58 41, 021/313 18 38
e-mail: secretariat.an@mai.gov.ro

Multumesc mult!