Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procedura vanzare autoturism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procedura vanzare autoturism

As dori sa aflu care este procedura pentru vanzarea unui autoturism de catre o persoana fizica catre alta. Ce acte sunt necesare, care sunt pasii ce trebuie sa ii parcurg in calitate de vanzator? Va multumesc!
Pentru siguranta dvs,apelati la notar care va incheia document autentificat de vanzare cumparare
Atentie sa nu uitati sa completati talonul cu precizarea instrainat la data X dlui Y