Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... inselatorie...abuz de incredere...?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

inselatorie...abuz de incredere...?

Acum 1 an in timp ce imi zugravea casa un individ i-a murit tatal si mi-a cerut imprumut 2.000 Euro ca sa-l ingroape.....impresionat fiind de evenimentul tragic si neasteptat, i-am dat banii fara chitanta, fara declaratie notariala, fara nimic......Ce pot sa fac acum ca sa-mi recuperez banii?......stiu doar numele lui si localitatea de domiciliu.....unde trebuie sa fac plangere???
Plangerea prealabila se depune in termen de 90 de zile din momentul in care ati aflat de comiterea faptei. In cazul dvs. este posibil sa se fi depasit acest termen.