Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare suspendare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare suspendare

Buna ziua

Daca un angajat al carui contract e suspendat cere incetarea contractului in aceaiasi zi in care inceteaza si suspendarea, dar salariul lui e mai mic decat salariul minim, inainte de inregistrarea incetarii se inregistreaza majorarea salariului?
Pasii sunt urmatorii:
- incetare suspendare c.i.m.
- modificare salariu
- incetare c.i.m.
Multumesc
Fac majorarea la salar minim chiar daca in mod normal, daca se intorcea,i-am oferit in salar mai mare, dar nu s-a incheiat act additional?

Nu se poate scrie in dec. de incetare suspendare ca salariul se va stabili prim act ad......care din cauza incetarii Nu s-a finalizat?
( Asa procedam) si sa nu operez majorarea? Pot lua amenda? Ea nu a lucrat nici o zi pt acel salar?
zxz19, utilizator
Puteti face doar suspendare si apoi incetarea , fara majorarea salariului.
Multumesc

Este vreun risc sa fim amendati?
Depinde de cum gandeste inspectorii care ar veni in control.