avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cenzor neautorizat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cenzor neautorizat

Pe parcursul a mai bine 3 ani in asociatia de proprietari a incheiat un contract civil de prestari servicii cu o persoana nemembra a asociatiei pentru functia de cenzor remunerata care nu indeplineste conditiile unui cenzor extern nu are studii de specialitate mu este cecar.
Cel mai recent răspuns: Adriantot , moderator 12:05, 7 Februarie 2015
Pai nici nu trebuie, daca face parte din asociatie.
Ia cititi aici:
Legea 230/2007,
art.21
...........
(2) Cenzorul sau membrii comisiei de cenzori trebuie sa aiba cel putin studii medii .........

Am precizat persoana nemembra a asociatiei care nu are calitate de proprietar dar probabil nu ati observat
Intrebare: si-a facut omul treba?
Asociatia merge bine?
Nu
Scuze, nu am citit bine!

Fiti, va rog, mai explicit!
Chetiunea cu CECCAR nu este obligatorie.

Ce nu a facut cenzorul? Nu a verificat, nu a semnat, s-au creat prejudicii atata timp cat el a fost cenzor?
Ultima modificare: Marți, 3 Februarie 2015
elga50, moderator

Alte discuții în legătură

Cenzor asociatie de proprietari cocoranum cocoranum O persoana cu studii superioare economice,nefiind membru CECAR,paote sa indeplineasca functia de cenzor,in cazul in care nu locuieste in aceea asociatie? (vezi toată discuția)
Cenzor asociaþii de proprietari arondoru arondoru Dacă cenzorul asociaţiei de proprietari nu face parte din asociaţia respectiva ce forma de contract trebuie sa întocmeasca asociaţia pentru serviciile de ... (vezi toată discuția)
Cenzorul asociatiei de proprietari costache80 costache80 Va rog sa-mi spuneti daca un cenzor persoana fizica poate fi angajat in baza unei conventii civile conform art. 21 din Legea 230/2007, conform caruia \\"Dacă ... (vezi toată discuția)