Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cenzor neautorizat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cenzor neautorizat

Pe parcursul a mai bine 3 ani in asociatia de proprietari a incheiat un contract civil de prestari servicii cu o persoana nemembra a asociatiei pentru functia de cenzor remunerata care nu indeplineste conditiile unui cenzor extern nu are studii de specialitate mu este cecar.
Pai nici nu trebuie, daca face parte din asociatie.
Ia cititi aici:
Legea 230/2007,
art.21
(2) Cenzorul sau membrii comisiei de cenzori trebuie sa aiba cel putin studii medii .........

Am precizat persoana nemembra a asociatiei care nu are calitate de proprietar dar probabil nu ati observat
Intrebare: si-a facut omul treba?
Asociatia merge bine?
Nu
Scuze, nu am citit bine!

Fiti, va rog, mai explicit!
Chetiunea cu CECCAR nu este obligatorie.

Ce nu a facut cenzorul? Nu a verificat, nu a semnat, s-au creat prejudicii atata timp cat el a fost cenzor?
elga50, moderator