Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Administrator SRL si I.I
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Administrator SRL si I.I

Buna ziua,
Daca sunt administratorul unei intreprinderi individuale pot detine si o societate cu raspundere limitata (SRL) , pe alt domeniu de activitate???
multumesc
Daca sunteti titularul unei intreprinderi individuale, puteti fi si administrator sau asociat si administrator sau asociat unic si administrator, dupa caz la un SRL. Depinde de ce domeniu e vorba, sa nu fie necesara vreo calificare sau domeniul sa necesite autorizare speciala. Dar, in general, puteti.