Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantie de participare pentru contract incredintare ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantie de participare pentru contract incredintare directa

Pentru un contract cu incredintare directa este nevoie de constituirea unei garantii de participare ? Puteti sa imi dati si articolul din lege?
Nu.

art. 43^1 din OUG34.
Se constituie doar la proceduri de achizitie, cumpararea directa nu este procedura.