avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantie de participare pentru contract incredintare ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantie de participare pentru contract incredintare directa

Pentru un contract cu incredintare directa este nevoie de constituirea unei garantii de participare ? Puteti sa imi dati si articolul din lege?
Cel mai recent răspuns: vlad nicolae , moderator 15:00, 2 Februarie 2015
Nu.

art. 43^1 din OUG34.
Se constituie doar la proceduri de achizitie, cumpararea directa nu este procedura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificarea oug34/2006 cu 76/2010 elisa18 elisa18 Buna ziua, Cum interpretati modificarile cu privire la obligativitatea retinerii garantiei de participare , art 43'1 alin a). \"cuantumul garantiei de ... (vezi toată discuția)
Garanþia de participare reþinutã de autoritatea contractantã Katri Katri CNSC mi-a respins contestaţia formulată împotriva rezultatului unei proceduri de atribuire, iar decizia pronunţată de CNSC nu am mai atacat-o la Curtea de ... (vezi toată discuția)
Alegere procedura achizitie ianis31 ianis31 Ce se intampla in situatia in care, desi se poate face achizitie directa, (sub 15000 euro), dar se alege ca procedura, negociere fara publicare prealabila a ... (vezi toată discuția)