Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie, schimbare nume, schimbare CI
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie, schimbare nume, schimbare CI

Buna,m-am casatorit acum 2 saptamani si trebuie sa imi schimb buletinulpermisul ,am avut o disputa cu proprietarul ( eu fiind chirias ) si nu mai vrea sa imi refaca dreptul de sedere (cred ca asa se spune )buletinul "vechi" mai e valabil pana in 2019 , imi trebuie neaparat acte de la el pentru schimbare de nume ? nu am stiut in ce rubrica sa plasez subiectul asa ca imi cer scuze daca am gresit rubrica
paulalex13, utilizator
Din pacate da, aveti nevoie de un proprietar care sa isi dea consimtamantul pentru primirea in spatiu.
Gasiti-va altul care vrea sa inchirieze cu forme legale, daca aveti contract inregistrat la ANAF nu mai e nevoie sa vina si proprietarul la Evidenta.