Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Magazin virtual
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Magazin virtual

Buna Seara ! Vreau sa imi deschid un magazin virtual de parfumuri de lux . Am o firma cu domeniul de activitate comert electronic. Eu cumpar parfumurile din Ungaria de la un depozit .Imi trebuie vreo autorizatie de la marile firme de parfumuri sau vreun acord ? Sau imi trebuie ceva pt ca eu le iau de acolo cu factura tot en-gross?
cititi legea privind cosmeticele, sa nu fie contrafacute si aveti grja si cu accizele !!!:P
Multumesc ! Despre ce acize este vorba?
Am citit legea...Acolo nu scrie nimic despre acize ......ce sa inteleg?Va rog sa ma lamuriti .Va multumesc !
conf art. 207 lit. g) din Legea 571/2003 privind Codul fiscal cu modificările şi completările ulterioare, produsele de parfumerie sunt supuse accizelor