avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 944 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Magazin virtual
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Magazin virtual

Buna Seara ! Vreau sa imi deschid un magazin virtual de parfumuri de lux . Am o firma cu domeniul de activitate comert electronic. Eu cumpar parfumurile din Ungaria de la un depozit .Imi trebuie vreo autorizatie de la marile firme de parfumuri sau vreun acord ? Sau imi trebuie ceva pt ca eu le iau de acolo cu factura tot en-gross?
Cel mai recent răspuns: bossman , utilizator 01:39, 13 Iunie 2009
cititi legea privind cosmeticele, sa nu fie contrafacute si aveti grja si cu accizele !!!:P
Multumesc ! Despre ce acize este vorba?
Am citit legea...Acolo nu scrie nimic despre acize ......ce sa inteleg?Va rog sa ma lamuriti .Va multumesc !
conf art. 207 lit. g) din Legea 571/2003 privind Codul fiscal cu modificările şi completările ulterioare, produsele de parfumerie sunt supuse accizelor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marca si factura+chitanta acelasi punct de lucru ShadowElf ShadowElf Buna, Apelez la acest forum dupa ce am discutat in prealabil la finante, la contabilitate, am si vazut cateva exemple elocvente pentru problema mea si nu m-am ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal sau bon fiscal si factura fiscala sweet sweet Buna ziua.lucrez la un magazin de scule si unelte de uz gospodaresc.as vrea sa stiu in ce situatii clientii pot cere ,pe langa bonul fiscal , si factura ... (vezi toată discuția)