avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... I.Familiala activitatea taxi
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

I.Familiala activitatea taxi

TAXIMETRIE LA NORMA DE VENIT O SINGURA MASINA 2 MEMBRI ASOCATI ,VOM FI IMPOZITATI LA O NORMA DE VENIT S-AU 2NORME DE VENIT
MULTUMESC

Alte discuții în legătură

Practicare activitate de taxi petroniki petroniki Vreau sa ma lamuriti,va rog.As vrea sa imi iau o masina sa fac taximetrie.Presupun ca trebuie sa imi deschid IF,si voi angaja doi soferi.Dar ca sa deschid ... (vezi toată discuția)
Calcul impozit pfa loredanastiuca loredanastiuca Imi poate spune cineva cum se calculeaza impozitul in 2011 pentru un taximetrist care e PFA? Se calculeaza 16% din incasari (venit), sau se deduc si anumite ... (vezi toată discuția)
Trecere masina pe persoana fizica fifi58 fifi58 In 2008 am deschis un PFA pentru activitatea de taximetrie si am achizitionat o masina noua pe PFA. Pentru ca nu am primit autirizatie de la primarie nu am ... (vezi toată discuția)