Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incompatibilitate?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incompatibilitate?

un angajat personal contractual -inginer cadastru in cadrul institutiei publice are voie sa lucreze si ca PFA - inginer cadastru in afara institutiei ????
exista vreo stare de incompatibilitate sau conflict de interese?
Atata vreme cat este personal contractual, poate sa-si faca PFA linistit si sa aiba relatii comerciale unde vrea el, mai putin cu institutia in cauza.