Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Cod CAEN neautorizat
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Cod CAEN neautorizat

Buna ziua,

Poate presta servicii de salubrizare o firma care are in Certificatul Constatator, la Activitati secundare, codurile CAEN 8121, 8122 si 8129 dar nu le are autorizate la terti conform art. 15 din legea 359/2004?
Ma intereseaza daca pot fi acceptate la licitatie ofertantii care se afla in situatia de mai sus.
Eu cred ca nu, dar nu stiu exact care este baza legala conform careia trebuie respinsi.
Unde scrie, mai precis, ca firmele pot desfasura NUMAI activitatile autorizate?

Multumesc anticipat.
La Registru exista un formular tip nr. 2 si 3 pe care il completati si specificati acolo care activitati din actul constitutuv le face societatea la terti si astfel le autorizati .Fara autorizatie la teri nu puteti participa la licitatie, daca acest lucru va este cerut.