Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 deszapezire!!!
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

deszapezire!!!

ce cod caen are deszapezirea?? necesita autorizatie de protectoia mediului??
cum se poate ca legislatia pe mediu sa lucreze cu codurile caen vechi??(ordinul 1798/2006-procedura de emitere a autorizatiei de mediu)
multumesc!
Nu necesita autorizatie de la mediu. acum nu stiu Codul Caen, il am la serviciu, daca nu va raspunde nimeni pana maine dimineata promit ca vi-l trimit la prima ora.
O seara buna.

COD CAEN - 8129 alte activitati de curatenie: maturatul strazilor si indepartarea zapezii si a ghetii.
Nu are nici o legatura indepartarea zapezii cu salubritatea! Nu va treb autoriz de mediu.
BIANCA IRINA, utilizator
cei de la agentia de protectia mediului sunt de alta parere!! ei asociaza activitatea de deszapezire cu cele de salubrizare::O
Daca activitatea pe care o desfasurati intra in sfera activitatii drumarilor nu codul CAEN 8129 este cel pe care tr sa-l aveti inscris in certificatul constatator si dupa care sa va ghidati. Dar chiar si asa, nu aveti nevoie de autorizatie de mediu.Deszapezirea facuta de drumari are cod CAEN 5221 rev2 sau 6321 rev1, adica servicii de exploatare a autostrazilor, soselelor, podurilor, tunelurilor,....
ContSters107946, utilizator