avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestatie amenda circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestatie amenda circulatie

Printre motivele pentru care vreau sa contest un proces verbal de amenda e si faptul ca politistul a scris gresit data, dupa care a scris peste data corecta. 25 in loc de 23.
Sunt sanse ca procesul verbal sa fie anulat pentru acest motiv?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: alexmc , utilizator 12:41, 10 Februarie 2015
Buna ziua,
Numai pentru acest motiv, este putin probabil sa aveti castig de cauza.
Inclusiv articolul care sanctioneaza fapta este trecut gresit si apoi corectat.
Ultima modificare: Marți, 10 Februarie 2015
alexmc, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Motive nulitate proces verbal de contraventie cyan cyan In cazul in care in procesul verbal de constatare a contraventiei nu se intelege clar articolul din OUG 195 pentru care a fost suspendat permisul de conducere ... (vezi toată discuția)
Contestare proces verbal neacordare prioritate pietoni Costinu Costinu Buna ziua. Mi s-a retinut carnetul de conducere si am primit amenda de 435 lei in termen de 15 zile(adica jumatate din 870) pe data de 9 august pe motiv ca ... (vezi toată discuția)
Contestare proces verbal trecere pietoni ContSters117697 ContSters117697 Un garcea mi-a luat permisul ieri. Sunt hotarat sa fac contestatie, si sunt 2 probleme de atacat (?PE CARE ma sfatuiti sa o reclam?): 1. politistul a ... (vezi toată discuția)