Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestatie amenda circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestatie amenda circulatie

Printre motivele pentru care vreau sa contest un proces verbal de amenda e si faptul ca politistul a scris gresit data, dupa care a scris peste data corecta. 25 in loc de 23.
Sunt sanse ca procesul verbal sa fie anulat pentru acest motiv?

Multumesc!
Buna ziua,
Numai pentru acest motiv, este putin probabil sa aveti castig de cauza.
Inclusiv articolul care sanctioneaza fapta este trecut gresit si apoi corectat.
alexmc, utilizator