Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... tamponare,il dau in judecata pe invinuit
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

tamponare,il dau in judecata pe invinuit

am onoarea sa salut pe toti APARATORII PATRIEI,si sa le multumesc pt ca exista,fiecare dupa meritele proprii,dupa caz.
Va rog sa ma ajutati cu problema mea.
Miam gasit masina lovita in fata blocului,in fata mea alta masina,si ea lovita. Am luat legatura cu el,mi a spus ca el a gasit un nr de tel in parbriz,eu nu. Am sunat si eu la acel numar,individ u nerecunoscand fapta. Mam tinut de el,am aflat unde sta,am vazut masina impreuna cu politia,etc. El in continuare nu si nu. Pana la urma am primit de la pol proces verbal in care individu recunoaste fapta. Eu vreau sa l dau in judecata si sa i cer daune pentru: avarie,faptul ca masina nu va mai fi ca inainte,va rugini dupa reparatie in locurile unde se intervine,eu ma aleg cu nervi,stres timp pierdut si cu anketa,sa l caut,si cu reparatia. Iar eu in tot timpul asta nu am masina. CINE MA DESPAGUBESTE CU ACESTE PAGUBE ? va multumesc frumos,si va rog sa ma luminati. Stima!!!
Buna ziua!

Faptasul are asigurare?

Cu stima.
Daca avea asigurare RCA va despagubeste asiguratorul iar daca nu si dvs nu aveti Casco va adresati Fondului de Protectie al Victimelor Strazii ! Daca dati in judecata vinovatul tot asiguratorul va plati .