avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... termen de contestatie amenda radar fix
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

termen de contestatie amenda radar fix

am primit o amenda in luna februarie de la radare fixe de la Pufesti,am inteles ca sant ilegale ,ma intereseaza sa recuperez punctele de pe carnet ,ce demersuri ar trebui sa fac .
Cel mai recent răspuns: ContSters30487 , utilizator 16:32, 25 Iunie 2009
Nu prea aveti ce face, intrucat doar din data de 24 aprilie 2009 a fost retras avizul de functionare pentru un anumit nr. de radare fixe.
mariazet46 a scris:

am primit o amenda in luna februarie de la radare fixe de la Pufesti,am inteles ca sant ilegale ,ma intereseaza sa recuperez punctele de pe carnet ,ce demersuri ar trebui sa fac .


Trebuia sa contestati procesul-verbal de sanctionare cu contraventie ... Aceasta se putea face in termen de 15 zile de la data primirii procesului-verbal.
este tardiv, trebuia sa contestati procesul verbal in termen de 15 zile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenzi radar fix adrian_94 adrian_94 buna ziua! am primit procesul verbal pentru o amenda de depasirea vitezei admise pe data 12 feb. 2009. din cite stiu eu din data de 24 aprilie aceste radare ... (vezi toată discuția)
Amenda radar geo.yan geo.yan In data de 07.02.2009 in localitatea Dumbraveni jud Vrancea sensul de deplasare Buzau-Focsani am fost depistata pe randar conducand cu o viteza de 70%.La 1 ... (vezi toată discuția)
Amenda radar fix Andrei T Andrei T in perioada in care acele camere radar fixe functionau ilegal am fost depistat de catre o asemea camera cu 91 km/h si cu 117 km/h in localitate in aceeasi zi. ... (vezi toată discuția)