Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infintare PFA caen 6202
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infintare PFA caen 6202

Buna ziua
Pentru a infiinta un PFA cu codul " Caen 6202 - Activitati de consultanta in tehnologia informatiei " este suficient un curs de operator tehnici de calcul?
Multumesc
Buna seara,

Pentru a infiinta un PFA avand obiectul principal de actvitate cod CAEN 6202 - Activitati de consultanta in tehnologia informatie, va trebuie sa aveti terminata facultatea de informatica t si puteti atasa la dosar diploma de licenta ori facultatea de economie plus un curs acreditat de programator.

O seara buna!
Buna dimineata
Nu este cazul de diploma de licenta.
Am doar un curs de operator tehnici de calcul.
Este de ajuns acest lucru sau exista vre-un artificiu legal?
Multumesc
Buna seara,
Aveti nevoie de studii superioare pentru CAEN 6202.