Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salar asistent personal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salar asistent personal

Buna ziua, sunt persoana cu handicap grav si am asistent personal; acesta are contract cu primaria,cum prevede legea si pana in 2010,la salariu i se adauga si sporul de vechime; din 2010 primeste salariu conform grilei, i se trag contributiile si impozitul dar nu primeste sporul de vechime, conform contractului. Primaria nu da nici un fel de expicatie, stie cineva sa ma lamureasca ? Multumesc mult.
Incepand cu 2010 , sporurile in sectorul bugetar au fost introduse in salariu.